فائو خود را در حفاظت از زاگرس مسئول می داند

[ad_1]

فائو خود را در حفاظت از زاگرس مسئول می داند

جانشین نماینده مقیم فائو در ایران گفت: فائو در زمینه کشاورزی پایدار برنامه دارد و خود را در زمینه حفاظت از زاگرس مسئول می‌داند.


فابیو گریتا در جلسه استقرار برنامه‌های حفاظت از تنوع زیستی در بخش‌های تولیدی و منظرسازی در سازگاری با شرایط خشکسالی و تغییر اقلیم در زاگرس مرکزی افزود: کشاورزی پایدار در محیط زیست و حساس به تغییرات اقلیمی از مهمترین عرصه‌های فعالیت برنامه پنج ساله فائو است. این برنامه با نگاه به برنامه ششم توسعه در چهار محور تدوین شده است.


جانشین نماینده مقیم فائو در ایران در ادامه گفت: این برنامه برای سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ تدوین شده است و توسعه روستایی تاب‌آور و فراگیر، امنیت غذایی و ایمنی غذایی و اقتصاد و جامعه مبتنی بر دانش سه عرصه دیگر این برنامه در کنار کشاورزی پایدار در محیط زیست و حساس به تغییرات اقلیمی است. افزایش بهره‌وری و درآمد در کشاورزی، سازگاری و تاب آوری نسبت به تغییرات اقلیمی و کاهش گازهای گلخانه ای از اهداف مورد نظر است.


وی در پایان اظهارکرد: اساس و پایه رویکرد پایدار مقوله کشاورزی است و فائو در چند سال اخیر برنامه‌هایی برای توسعه کشاورزی پایدارداشته است. تدوین برنامه بزرگتر در زمینه دستیابی به کشاورزی پایدار نیز انجام خواهد شد.[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *