ونزوئلا در تدارک برگزاری انتخابات "کنگره مردمی" در ژوئیه است

[ad_1]

ونزوئلا در تدارک برگزاری انتخابات "کنگره مردمی" در ژوئیه است

در میان مخالفت اپوزیسیون ونزوئلا، هیات انتخابات این کشور اعلام کرد، تدارکات برگزاری انتخابات “کنگره مردمی” جدید برای ماه ژوئیه در دست انجام است و پس از آن، انتخابات منطقه‌ای که مدت‌هاست به تاخیر افتاده، ماه دسامبر برگزار می‌شود.


به گزارش  خبرگزاری رویترز،‌ نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا سه‌شنبه متعهد شد تا با کنگره جدید به منظور بازنویسی قانون اساسی همکاری داشته باشد. این در حالی است که مخالفان داخلی و اعتراضات خیابانی در این کشور عضو اوپک، حدود دو ماه است ناآرامی ایجاد کرده است.


اپوزیسیون ونزوئلا، مادوروی چپگرا را به چسبیدن به قدرت در بحران سیاسی متهم می‌کنند که این امر به ناآرامی‌های مرگبار دامن زده است؛ درگیری‌هایی که تاکنون ۵۳ کشته بر جای گذاشته است.


مادورو در جمع هزاران تن از حامیان سرخ‌پوشش، سندی را امضا کرد که رسما شرایط انتخاب اعضای “کنگره مردمی” را فراهم می‌کند؛ مجلسی که وظیفه آن تدوین قانون اساسی جدید است.


او همچنین گفت، اعضای این مجلس جنجالی در مجلس ملی مستقر خواهند شد.


رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا در سخنانی گفت، ‌انتخابات مجلس جدید برای تعیین ۱۷۶ عضور اواخر ژوئیه انجام می‌شود.


به گفته او، انتخابات منطقه‌ای هم دهم دسامبر امسال برگزار می‌شود.


مجلس ملی تحت کنترل اپوزیسیون ونزوئلا با طرح مادورو مخالف است. انریکه کاپریلس،‌از رهبران اپوزیسیون ونزوئلا گفت: مردم ونزوئلا یک “قانون اساسی مادورویی و جعلی” نمی‌خواهند و آن را نمی‌پذیرند.[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *